Účel webu

Účel webu

Smyslem tohoto webu je sdílení informací. Pro mne osobně je to prostor, kde mohu konečně otevřeně sdělit své pocity a problémy, protože vím, že v tom nejsem sama. Takovéhle weby mi v začátku nesmírně pomohly a pomáhají doteď. V češtině pořád není mnoho ucelených zdrojů o autismu a dalších obtížích.

Také tu stále vládne představa o tom, že autismus je problém, který dělá z lidí monstra a idioty. Že si tito lidé vymýšlí a jejich problémy nejsou reálné, že jsou jenom nevychovaní. Že autisté necítí emoce, že jsou duševně nevyrovnaní. Že dívky nemohou být autistkami, protože to jsou jenom chlapci. Pořád trvá domněnka, že mužů/chlapců na spektru je 4x tolik než dívek. Není, jenom jsou 4x častěji diagnostikováni.

Tímto webem samozřejmě velmi riskuji, protože veřejně odhaluji svoje nitro a velmi osobní pocity a zkušenosti, ale myslím si, že to sem patří. Lidé si zaslouží vědět, jaké to je. Můžou porovnat.

Předlohou mi byla Zrzavá holka a já jí tímto velmi děkuji za informace. Její web byl mým prvním informačním útočištěm a také jsem ho přečetla skoro celý. Nejsem jako ona, stejně jako žádný člověk není zcela stejný. Pouze podobně prožívám některé věci a v něčem mám podobnou zkušenost.

Chci velmi poděkovat holkám a dámám z FB skupiny Autistky x Aspergirls, kde se mne ujaly a velmi mi pomohly urovnat si myšlenky.

Pokud někdo hledá další informace, určitě stojí za to se obrátit na NAUTIS, kde jsou ochotní poradit.

Samozřejmě také chci velmi poděkovat svému úžasnému příteli, který je mi oporou a umí mi vysvětlit, když něco nepochopím.

Většina mých informací o autismu pochází samozřejmě ze zahraničních zdrojů, protože českých zdrojů je velmi málo a jejich kvalita je hodně často otřesná a plná neúplných či zcela lživých informací.

Oba šperky jsou z mojí vlastní produkce, z projektu jménem Njálla

Autisté mohou být velmi úspěšní lidé. Mohou mít vystudované vysoké školy a velmi dobré pracovní postavení. Já cestuji, jsem designérka, fotografka a šperkařka. Mám vysokoškolský Ing. titul, mám kamarády a partnera.

Každý den je ale mnohem náročnější, než pro většinovou populaci.

No Comments

Add your comment